Na szkolenie zapraszamy psychologów, psychoterapeutów, którzy pracują z młodzieżą, ze szczególnym uwzględnieniem terapeutów pracujących we własnych gabinetach, bez wsparcia instytucji pomocowych i zespołów pracujących wspólnie a także pedagogów, osoby pracujące z młodzieżą w systemie oświaty i zdrowia.
Zagadnienia prezentowane na szkoleniu:
• specyfika okresu dorastania,
• charakterystyczne zaburzenia i kryzysy rozwojowe okresu adolescencji,
• poszerzone rozumienie kontekstu procesów separacyjnych w rodzinie nastolatka,
• specyfika pracy terapeutycznej z adolescentem,
• ramy pracy terapeutycznej, kontrakt,
• zasady kontaktu z rodzicami,
• dylematy etyczne,
• metody pracy i pomocy.
W ostatniej części spotkania możliwa jest superwizja pracy terapeutycznej z młodym człowiekiem.
Szkolenie przeznaczone jest dla psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, pracowników socjalnych, asystentów rodzinnych, osób, które pracują z młodzieżą w szeroko rozumianej pomocy psychologicznej.
Grażyna Rybczyńska
Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka Gestalt. Od 20 lat pracuje terapeutycznie z dorosłymi i młodzieżą. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z adolescentami. Przez kilka lat kierowała warszawską Specjalistyczną Poradnią Profilaktyczno – Psychoterapeutyczną MOP, gdzie na co dzień prowadziła psychoterapię młodzieży, konsultacje dla ich rodziców, warsztaty dla młodzieży i rodziców. Prowadzi superwizję pracy terapeutycznej dla psychoterapeutów i osób zajmujących się udzielaniem profesjonalnej pomocy psychologicznej. Prowadzi szkolenia z zakresu pracy psychoterapeutycznej dla terapeutów, psychologów, pedagogów.
W swojej pracy korzysta z gestaltowskich metod pracy, uwzględniając kontekst pracy systemowej oraz pracy z ciałem.
Termin: 6 listopad 2021 r.
Miejsce: Olsztyn (szczegóły dotyczące lokalizacji podamy w późniejszym terminie)
Czas trwania: 10.00- 18.00 w tym przerwa na obiad
Koszt: 480 zł
Ilość uczestników: maksymalnie 20 osób.
Zapewniamy serwis kawowy, obiad każdy organizuje we własnym zakresie.
Zgłoszenie zostaje przyjęte po otrzymaniu przez firmę Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji Sylwia Motas bądź firmę Gabinet Terapii i Psychoedukacji Agnieszka Pieczyńska zadatku w wysokości 180 zł w terminie 7 dni od otrzymania potwierdzenia uczestnictwa. Informujemy, że zadatek jest bezzwrotny i stanowi deklarację udziału w szkoleniu. Warsztat odbędzie się przy wystarczającej liczbie osób zainteresowanych (minimalna wielkość grupy- 14 osób). W przypadku odwołania warsztatu z przyczyn zależnych od Organizatora, zwracamy 100% wpłaconych kosztów. W przypadku niemożności zorganizowania warsztatu w określonym terminie z powodu ograniczeń pandemicznych ustalamy nowy termin. Rezygnacja z warsztatu po wpłacie zadatku (lub pełnej kwoty) nie podlega zwrotowi kosztów. Dane do przelewu zostaną przesłane na indywidualny adres mailowy po weryfikacji zgłoszenia. Reszta należności w wysokości 300 zł na ten sam nr rachunku do 20 października 2021.
Dla osób zainteresowanych wystawiamy fakturę.