Wprowadzenie do metody TRE®
Prowadząca Elżbieta Pakocka

Termin: 16 październik 2021

Na skróty

OPIS WARSZTATU

  • Warsztat, na którym dowiesz się o metodzie TRE® (Tension Releasing Exercises).
  • Będziesz miał możliwość osobistego doświadczenia jak działa TRE® poprzez udział w sesji grupowej.
  • Nauczysz się stosować TRE® dla własnego użytku.

 

TRE® (Tension Releasing Exercises) jest to opracowana przez dr David’a Berceli’ego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych. Mimowolne ruchy i drżenia służą do odzyskania równowagi w naszym układzie nerwowym, uwalniając nas od starych wzorców i strategii obronnych, których nasze ciało i mózg używały w stresujących i traumatycznych sytuacjach. TRE® to bezpieczny i łatwy sposób na rozładowanie napięcia i stresu nagromadzonego w organizmie, przywracający witalność i rezyliencję.

Metoda ta znakomicie wspiera inne działania psychoterapeutyczne. Jest dość prosta do opanowania i mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku i kondycji fizycznej. Celem stosowania TRE® jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii.

Wyjątkowa skuteczność tej metody polega na tym, że uwalnianie napięć odbywa się w takim tempie, jakie ciało jest w stanie zintegrować, a w miarę uwalniania wzorców napięciowych polepsza się stan emocjonalny człowieka. Zdrowienie przywracane jest na wszystkich poziomach równocześnie. Wibracje powodują obniżenie napięcia wszystkich tkanek, uczą dialogu z własnym ciałem, pomagają być tu i teraz. Efektem ich stosowania jest uczucie przyjemnej obecności w ciele.

TRE® NIE JEST TERAPIĄ! To metoda pracy z ciałem i emocjami, która może być znakomitym wsparciem wszelkich innych terapii (od psychoterapii po rehabilitację).

PRZECIWSKAZANIA ZDROWOTNE DO UDZIAŁU W WARSZTACIE:

Zaburzenia: ciśnienia krwi, pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje)
Ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: złamania kości, nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne, hypo / hiperglikemia, padaczka, ciąża.
Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia.

Prowadząca

Elżbieta PakocaElżbieta Pakocka

Certyfikowany Psychoterapeuta Bioenergetyczny (CBT), fizjoterapeuta, licencjonowany nauczyciel TRE®

Członek Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej.
Absolwentka AWF w Warszawie – wydział rehabilitacja.
Ukończyła wszystkie etapy szkolenia w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech u dr David’a Berceli’ego i została Nauczycielem TRE®. Od 2013 roku zrealizowała 25 edycji szkolenia TRE® dla providerów.

Ukończyła 4-letnie szkolenie w Analizie Bioenergetycznej prowadzone we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku, NIBA w Niemczech i Fundacji Dr A. Lowena w USA wg programu akredytowanego przez IIBA w Szwajcarii i jest Certyfikowanym Terapeutą w nurcie Analizy Bioenergetycznej (CBT).

Od kilku lat intensywnie pracuje z dr Benettem Shapiro – uczniem i kolegą A. Lowena, który opracował nowe podejście do terapii energetycznej- „Accessing your Life Force”. Od sierpnia 2019 prowadzi z Karoliną Rynkowską warsztaty dla psychoterapeutów w tym nurcie.
Od 2020 jest w terapii i szkoleniu u Bruna Adlera i odkrywa ECP (Emotional Core Perception).

Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Warszawie.
Wspólnie z Karoliną Rynkowską od 2016 roku prowadzi 3 grupy terapeutyczne w Poznaniu.

Od 2019 jest wykładowcą na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Termin: 16 październik 2021 r.
Miejsce: Olsztyn (szczegóły dotyczące lokalizacji podamy w późniejszym terminie)
Czas trwania: 11.00- 19.00 w tym przerwa na obiad
Koszt: 400 zł
Ilość uczestników: maksymalnie 30 osób.

Zapewniamy serwis kawowy, obiad każdy organizuje we własnym zakresie
Prosimy o wygodny strój w związku z warsztatowym charakterem pracy i doświadczaniem własnym sesji TRE® oraz zabranie własnej maty do ćwiczeń.

Zgłoszenie zostaje przyjęte po otrzymaniu przez firmę Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji Sylwia Motas bądź firmę Gabinet Terapii i Psychoedukacji Agnieszka Pieczyńska zadatku w wysokości 150 zł w terminie 7 dni od otrzymania potwierdzenia uczestnictwa. Informujemy, że zadatek jest bezzwrotny i stanowi deklarację udziały w szkoleniu. Warsztat odbędzie się przy wystarczającej liczbie osób zainteresowanych (minimalna wielkość grupy- 20 osób). W przypadku odwołania warsztatu z przyczyn zależnych od Organizatora, zwracamy 100% wpłaconych kosztów. W przypadku niemożności zorganizowania warsztatu w określonym terminie z powodu ograniczeń pandemicznych ustalamy nowy termin. Rezygnacja z warsztatu po wpłacie zadatku (lub pełnej kwoty) nie podlega zwrotowi kosztów. Dane do przelewu zostaną przesłane na indywidualny adres mailowy po weryfikacji zgłoszenia. Reszta należności w wysokości 250 zł na ten sam nr rachunku do 30 września 2021.

Dla osób zainteresowanych wystawiamy fakturę.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
Dane do faktury:
WAŻNA INFORMACJA
Prześlemy do Ciebie maila w ciągu 3 dni od wysłania zgłoszenia. Jeśli nie dostaniesz odpowiedzi sprawdź w spamie lub zadzwoń do nas bezpośrednio

Copyright Pracownia Rozwoju SELF | All Rights Reserved